Sport

Parádés játékkal világbajnokok pólósaink

A Millennium 16–3-ra legyőzte az orosz Szentpétervárt a margitszigeti FINA Masters vb fináléjában. A magyar aranycsapat száz százalékos teljesítménnyel és látványos vízilabdával lett világbajnok.

A Honvéd és a Videoton is hozta a kötelezőt

A Honvéd győzött, a Ferencváros és a Puskás Akadémia pedig ikszelt az OTP Liga ötödik fordulójában. Az utóbbi csapatnak ebben a szezonban még nem sikerült nyernie.

A világ második legjobb súlylökője lett Márton Anita

Márton Anita ezüstérmet nyert a londoni atlétikai világbajnokságon. A magyar súlylökő hazánk második érmét szerezte, Baji Balázs hétfőn harmadik lett 110 méter gáton.

Szenzációsan szerepeltek sportolóink a Világjátékokon

Tizennégy éremmel térhetett haza a magyar csapat a wroclawi Világjátékokról.

Negyvenegy érmet gyűjtöttünk az ifjúsági olimpián

Elképesztő teljesítményt nyújtottak sportolóink a 14. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, ahol negyvenegy magyar érem született. Az éremtáblázaton 50 ország között a harmadikok lettünk.

Kilenc éremmel zártuk a vizes világbajnokságot

Fantasztikus eredménnyel fejezték be sportolóink a budapesti vb-t, akik a kilenc érem mellett több rekordot is megdöntöttek.

A Barcelonáé a Nemzetközi Bajnokok Kupája

A Barcelona három győzelemmel megnyerte a Nemzetközi Bajnokok tornáját. Az utolsó mérkőzésen 3-2-re a Real Madridot verték meg a katalánok.

Világbajnoki másodikok férfi vízilabdásaink

Férfi pólósaink 8-6-ra kikaptak Horvátországtól a vizes világbajnokság vízilabdatornájának döntőjében. A dobogó harmadik fokára Szerbia állhatott.

Ismét világbajnok Hosszú Katinka

Hosszú Katinka vb-csúccsal újabb világbajnoki címet ünnepelhetett, így összesen négy érmet szerzett a budapesti vizes világversenyen. Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen ezüstérmes lett.

Kettős Ferrari-győzelem a Magyar Nagydíjon

Sebastian Vettel elsőként, a szintén Ferraris Kimi Räikkönen másodikként, míg Valtteri Bottas harmadikként ért célba a 32. Magyar Nagydíjon.

F1: fej fej mellett a három élcsapat a Hungaroringen

Némi meglepetésre a Red Bullban ülő Daniel Ricciardo volt a leggyorsabb a Formula–1-es Magyar Nagydíj első szabadedzésén. Az ausztrál nagyszerű kört ment, mindössze 5 századdal maradt el Rubens Barrichello 2004-es abszolút körrekordjától.

NB I: „A magyar játékosok irreálisan felértékelődtek”

Horribilis árakon kínálnak jegyeket a vízilabda vb-döntőre

Elképesztő árakon lehet jegyeket vásárolni a magyar–horvát vízilabda vb-döntőre az internetes hirdetési oldalakon. A szervezőbizottság arra figyelmeztet, csak a hivatalos jegyárusítóknál kapható belépők eredetiségéért tudnak felelősséget vállalni.

Egy magyarral áll fel a női pólós all star-együttes

Az amerikai női vízilabdaválogatott ellenállhatatlan játékkal söpörte be az aranyat a Margitszigeten, ám a világbajnokság álomcsapatába öt nemzet is adott játékost, köztük a magyar is, Keszthelyi Rita személyében. A vb MVP-jének az amerikai Madeline Musselmant választották.

A Real Madrid lett Európa legjobb klubcsapata

A Real Madrid 4-1-re legyőzte a Juventust a Bajnokok Ligája fináléjában, így a spanyolok emelhették magasba a serleget.

Kupagyőzelmet ünnepelt a Fradi

Az FTC a Vasassal mérkőzött meg a 77. Magyar Kupa döntőjében. Drámai körülmények közt a Fradi emelhette magasba a trófeát a Groupama Arénában.

Klubrekorddal lett gólkirály a magyar csatár

A Hajduk Split magyar labdarúgója, Futács Márkó klubrekorddal lett a horvát élvonal gólkirálya.

Férfi vízi: győzött, és sorozatban harmadszor bajnok a Szolnok

A Szolnoki Dózsa-Közgép szerezte meg a bajnoki címet a férfi vízilabdázóknál, miután a döntő harmadik meccsén is legyőzte a ZF-Egert.

Megacélozta a válogatottat a riói sikertelenség

A BIRKÓZÁS EB-TÖRTÉNELMÉBEN ELŐSZÖR NYERTE MEG MAGYARORSZÁG KÖTÖTTFOGÁSBAN A PONTVERSENYT

Női kézi BL: Görbicz elérzékenyült; Martín tudta, hogy a lányok megoldják

A győri győzelemmel véget érő női kézi BL-döntő után Ambros Martín, Nycke Groot és Görbicz Anita értékelte a látottakat a Sport Tv-nek.